Nowa propozycja Ministerstwa Finansów

Ostatnio informowaliśmy Was o udostępnieniu przez Ministerstwo Finansów objaśnień podatkowych w zakresie faktur uproszczonych.

W wydanych objaśnieniami MF wskazało, iż w przypadku dokumentowania sprzedaży na kwotę nieprzekraczającą 450 zł (lub 100 euro) paragonem fiskalnym zawierającym numer NIP nabywcy, który stanowi w istocie fakturę uproszczoną, nie wystawia się z tytułu tej sprzedaży dla nabywcy kolejnej faktury. W takim przypadku sprzedawca musi odmówić kupującemu wystawienia faktury standardowej. Jedna sprzedaż nie może bowiem być dokumentowana dwoma fakturami (fakturą uproszczoną –paragonem z NIP, oraz fakturą standardową).

W dniu wczorajszym Ministerstwo Finansów jednak zmieniło zdanie i poinformowało, że jednak interpretacja będzie inna. Zaproponowano, aby paragon fiskalny z NIP nabywcy do kwoty 450 zł nie był fakturą uproszczoną.❗️

Póki co nic nie jest pewne. Ministerstwo Finansów dopiero będzie konsultowało jak rozumieć przepisy, które obowiązują już od stycznia bieżącego roku.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *